Druk metodą proszkową 3D (SLS,MJF) polega na zespalaniu poliamidowego materiału proszkowego przy użyciu wiązki laserowej. Technologię SLS używa się przede wszystkim do szybkiego prototypowania, dzięki czemu zyskuje coraz większe znaczenie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w motoryzacji czy lotnictwie. Służy do produkcji gotowych elementów termoplastycznych o doskonałych parametrach mechanicznych. Dzięki zastosowaniu precyzyjnych układów skanujących wytwarzamy modele 3D o złożonej geometrii. Druk 3D z proszków Poliamidu wyróżnia możliwość wytworzenia skomplikowanych obiektów w krótkim czasie i bez konieczności stosowania materiałów podporowych oraz obróbki poprodukcyjnej. Ponadto metoda SLS,MJF obniża koszt jednostkowej produkcji takiego prototypu. Druk metodą proszkową z powodzeniem można wykorzystać w:
- przemyśle maszynowym,
- motoryzacji,
- lotnictwie,
- elektronice,
- medycynie,
- branży designerskiej.
Do wykonania wspomnianych zespoleń wykorzystujemy wysokiej jakości proszki metali do druku 3D. Odpowiednio dopasowane pozwalają nie tylko poprawić jakość towarów i obniżyć koszty, ale przede wszystkim skrócić czas produkcji. To nie wszystko, co mamy Państwu do zaproponowania. Osobom zainteresowanym polecamy również zapoznanie się z innymi usługami.
Jak wygląda proces druku 3D z proszków metali?
Technologia SLS polega na spiekaniu kolejnych warstw proszków metali za pomocą wiązki laserowej. W drukarce przeznaczonej do drukowania laserowego znajduje się specjalne podłoże, na którym zostaje rozprowadzona pierwsza warstwa proszku. Następnie wiązka lasera skanuje i spieka kolejne warstwy modelu według projektu stworzonego w oprogramowaniu CAD. Po zakończeniu powyższego procesu platforma przesuwa się w dół i wszystkie czynności zostają powtórzone, aż do momentu uzyskania ostatniej warstwy modelu. Po zakończeniu procesu druku 3d z proszków metali należy poczekać, aż pojemnik i model ostygną, co może potrwać nawet kilkanaście godzin. Dopiero później można dokładnie oczyścić produkt z materiału, który nie został spieczony podczas obróbki. Niewykorzystany proszek można wykorzystać podczas produkcji następnych prototypów. Ze względu na konieczność obsługi profesjonalnej maszyny oraz zaawansowany proces produkcyjny, druk metodą SLS najlepiej powierzyć specjalistom z długoletnim doświadczeniem. W celu uzyskania dodatkowych informacji i omówienia wszystkich szczegółów zapraszamy do kontaktu.
Korzyści związane z zastosowaniem druku metodą proszkową
Technologia SLS wykorzystywana do druku metodą proszkową ma wiele zalet, dzięki czemu cieszy się coraz większą popularnością w wielu dziedzinach. Spieczone proszki metali charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dużym plusem jest także szybkość produkcji i możliwość ponownego zastosowania niewykorzystanych materiałów. Z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie drukarek można tworzyć modele o złożonej geometrii i wielu skomplikowanych detalach. Klienci z pewnością docenią również stosunkowo niskie koszty materiałów i eksploatacji maszyny.